Jak wysokie są czynsze lokali apartamentowych w Kołobrzegu?

Stawki te wynoszą od 6 zł za m2 do 15 zł za m2. Różnica w cenie zależy od udogodnień dostępnych dla właścicieli. Trzeba przyjąć czynsz w wysokości około 600-700 zł dla mieszkania o metrażu około 50-60 m2. W cenę czynszu zazwyczaj wliczona jest prognoza za wodę ciepłą i zimną, śmieci, ogrzewanie i utrzymanie części wspólnych.

Jaki jest podatek od nieruchomości w Kołobrzegu?

Obecnie w Kołobrzegu stawka podatku od nieruchomości wynosi 23,90 zł za m2. Dotyczy to budynków związanych z działalnością gospodarczą. Z kolei od zwykłych budynków mieszkalnych stawka ta wynosi 0,81 zł/m2. W Twoim przypadku zastosowanie ma pierwsza stawka.

Jeśli kupię nieruchomość w Polsce, czy otrzymam zwrot z polskiego urzędu skarbowego?

Istnieje możliwość zwrotu 23% podatku VAT od ceny zakupu, jedynym warunkiem odzyskania zapłaconego podatku VAT jest zgłoszenie się do właściwego urzędu skarbowego przed dokonaniem zakupu apartamentu i wypełnienie druku VAT-R, a co za tym idzie zarejestrowanie się, jako czynny podatnik VAT. Służymy pomocą na tym etapie.

Czy za nieruchomość w Polsce można zapłacić gotówką?

Tak, jednak bezpieczniejszym i pewniejszym sposobem płatności będzie przelew bankowy.

 

Czy ktoś może zamiast mnie stawić się na poświadczeniu notarialnym?

Masz możliwość upoważnienia osoby do obsługi kupna nieruchomości w Polsce, jednak musisz posiadać sporządzone odpowiednio wcześniej notarialne pełnomocnictwo od polskiego notariusza.

Jaki jest następny krok po poświadczeniu notarialnym?

Po podpisaniu umowy kupna przez wszystkie zaangażowane strony umowa staje się prawnie wiążąca. Każda ze stron otrzymuje kopię certyfikatu do swojej ewidencji. Staniesz się zatem prawnym właścicielem w dniu notarialnego poświadczenia umowy głównej. Notariusz następnie występuje o zmianę księgi wieczystej. Wpis do polskiego rejestru nieruchomości ma skutek deklaratoryjny tylko zgodnie z polskim prawem. Należy wiedzieć, że sprzedaż odbywa się w 2 etapach: najpierw zostaje podpisana umowa przedwstępna u notariusza a następnie (już po wybudowaniu i odbiorze inwestycji) umowa przyrzeczona.

Czy umowa sprzedaży jest w języku niemieckim?

Nie, w Polsce wszystkie notarialne umowy sprzedaży są zawsze sporządzane w języku polskim. Umowa sprzedaży zostanie dla Ciebie przetłumaczona ustnie lub pisemnie przez tłumacza sądowego w trakcie procesu certyfikacji. Ponadto pracownik Nieruchomości w kurortach będzie osobiście tłumaczył wszelkie niejasności i pytania. W razie potrzeby całą umowę sprzedaży może przetłumaczyć wybrany przez Ciebie tłumacz prawniczy na kilka dni przed notarialnym aktem.

Gdzie odbywa się poświadczenie notarialne?

U wybranego notariusza w Polsce. W praktyce zwyczajem jest wydawanie certyfikatów w mieście, w którym znajduje się zakupiona nieruchomość.

Ile wynoszą opłaty notarialne przy zakupie nieruchomości w Polsce?

Koszty notarialne przy zakupie nieruchomości są częścią tzw. Incydentalnych kosztów zakupu. Podobnie jak w Niemczech, w Polsce obowiązuje stała taryfa opłat dla notariuszy, której podstawą jest wartość przedmiotu. 

 

Ile wynosi podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Polsce?

W Polsce zamiast podatku od sprzedaży nieruchomości obowiązuje tzw. „Podatek od czynności cywilnoprawnych” (ogólnopolski 2% wartości rynkowej) od istniejących nieruchomości.

Kto zajmuje się sprawdzaniem księgi wieczystej przed zakupem nieruchomości?

Zawsze przed zakupem przeprowadzamy szczegółową kontrolę wiarygodności sprzedawcy oraz sprawdzamy księgi wieczyste. W trakcie poświadczania notarialnego notariusz sprawdza również księgi wieczyste i wydaje ostateczną zgodę na kupno nieruchomości. Klient również ma prawo zajrzeć w księgi wieczyste przed sfinalizowaniem umowy.

Czy w Polsce są księgi wieczyste?

Tak. Kupujący może sprawdzić czy wpisy w aktualnym rejestrze nieruchomości odpowiadają faktycznemu stanowi prawnemu.

Jak zawierana jest umowa kupna nieruchomości w Polsce?

Wszystkie umowy dotyczące przeniesienia własności nieruchomości w Polsce wymagają poświadczenia notarialnego.

Na ile wiarygodne są informacje o polskim prawie nieruchomości znajdujące się w Internecie?

Informacje znajdujące się w Internecie są czasami nieaktualne lub przekazywane w sposób wprowadzający w błąd. Zawsze chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji na temat polskiego prawa nieruchomości, gdyż doskonale je znamy.

Ile kosztują nieruchomości w Polsce?

Ceny nieruchomości wahają się w zależności od kilku czynników, tj. lokalizacja, powierzchnia, widok czy wystrój wnętrza. Nasza firma pomoże Ci znaleźć atrakcyjne mieszkanie lub apartament dostosowane zarówno do Twojego budżetu, jak i oczekiwań.

Czy jako obywatel Niemiec mogę uzyskać finansowanie w polskich bankach?

Niestety nie, jednak jako firma znająca doskonale zarówno prawo polskie, jak i niemieckie, chętnie pomożemy Ci uzyskać finansowanie z niemieckiego banku. W tym miejscu warto zaznaczyć, że niemieckie banki mają bardziej atrakcyjne stopy procentowe.

Czy inwestycja w polskie nieruchomości jest bezpieczna?

Niemieckie i inne międzynarodowe firmy inwestycyjne z całego świata od lat inwestują gigantyczne kwoty w polskie nieruchomości komercyjne. W Internecie znajdziesz wiele artykułów prasowych na temat transakcji, które wyniosły znacznie ponad 100 milionów euro. Według wskaźnika Transparency Index polski rynek nieruchomości został sklasyfikowany jako „przejrzysty”. W rankingu światowym Polska znajduje się na 20. miejscu (stan na 2018 r.).

Jakie są korzyści z zakupu lokalu w Kołobrzegu przez obcokrajowca?

Najbardziej wymiernymi korzyściami są atrakcyjna cena oraz wysoka stopa zwrotu. Innymi, lecz równie istotnymi plusami są: dogodna lokalizacja, krótki czas oczekiwania na finalizację zakupu, szeroko rozbudowany rynek nieruchomości oraz wysokie standardy wykończenia budynków mieszkalnych.

Czy wielu obcokrajowców kupuje nieruchomości nad Morzem Bałtyckim?

W Polsce cały czas rośnie popyt na zakup nieruchomości mieszkaniowych przez cudzoziemców, szczególnym zainteresowaniem cieszą się obszary nadmorskie, gdyż nie tylko są atrakcyjne pod względem turystycznym, ale i gospodarczym.

Czy poza ofertami zamieszczonymi na tej stronie dysponujecie jeszcze jakimiś?

Nie wszystkie oferty są zamieszczane na naszej stronie, dlatego zachęcamy do kontaktu w celu znalezienia najbardziej dogodnej nieruchomości.

Czy kupując nieruchomość w Polsce muszę uzyskać zgodę władz?

Osoby prawne lub fizyczne pochodzące z państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), od 2016 roku mogą nabywać polskie nieruchomości na takich samych warunkach jak polscy obywatele.